Nina

Bułgaria2019fabuła20'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Kino małego realizmu społecznego, pozbawiona tkliwego sentymentalizmu obserwacyjna opowieść o dziewczynce w potrzasku. W jaki sposób Nina pozbawiona została beztroskiej radości dzieciństwa i trafiła pod „opiekę” znacznie starszego od siebie mężczyzny, w obcym mieście, z dala od swojej rodziny? Pieniądze na utrzymanie zdobywa jako kieszonkowiec. Przyjaźni szuka w towarzystwie porzuconego psiaka. Przy kolejnej kradzieży zostaje złapana na gorącym uczynku, ale jej ofiara postanawia nie wzywać policji. Ofiarowuje za to swoją pomoc. Czy to jednak wystarczy, aby uciec do lepszego życia? Film otrzymał wyróżnienie jury na 60. Krakowskim Festiwalu Filmowym.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Hristo Simeonov

Scenarzysta i reżyser filmowy mieszkający w Sofii. Uczestnik Berlinale i Sarajevo Talents. Współpracuje z fundacją praw człowieka w Bułgarii. Jego filmy dokumentalne i video były pokazywane na międzynarodowych festiwalach m. in. w Clermont-Ferrand, Tampere, Dreźnie, Kijowie, Bilbao, Trieście, Salonikach, Wiedniu, Tel Awiwie. Jego krótkometrażowy debiut „The Son” (2015) wygrał główną nagrodę na festiwalu filmowym w Cottbus oraz został uznany za najlepszy bułgarski film krótkometrażowy przez Bułgarską Akademię Filmową w 2016 roku.

zdjęcia
Vesselin Hristov
scenariusz
Konstantin Bojanov
obsada
Plamena Stefanova, Borislav Rusev, Margita Gosheva, dog Lili
muzyka
Goran Andrich
dźwięk
Ivan Andreev, Veselin Zografov
montaż
Hristo Simeonov
produkcja
Poli Angelova, Nikolay Todorov (Screening emotions)
Fotos
Kadr z filmu Nina