Złote guziki

Rosja2020dokument19'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Rosyjska szkoła dla kadetów zatrzymała się w czasie. Chłopcy, co prawda korzystają z telefonów komórkowych, by porozumiewać się z bliskimi i przeglądać Internet, a zajęcia z musztry są uzupełnione o ćwiczenia baletowe, to jednak duch i myśl o potędze wschodniego mocarstwa wydają się od lat być niezmienne. Kamera cierpliwie portretuje uczniów, daje im możliwość opowiedzenia o sobie, ale też podgląda ich w różnych prozaicznych sytuacjach. Z dokumentu wyłania się obraz zwyczajnych chłopców, których w młodym wieku wplątano w niebezpieczne mechanizmy. Film otrzymał nagrodę Srebrnego Smoka dla najlepszego krótkometrażowego dokumentu na 60. KFF.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Alex Evstigneev

Urodził się w Rosji. Studiował film dokumentalny na Wszechrosyjskim Państwowym Uniwersytecie Kinematografii im. S.A. Gierasimowa (VGIK) pod kierunkiem Viktora Lisakovicha i Alexeya Geleyna. Jego film studencki “The Track” miał swoją premierę w Dok Leipzig w 2019 roku, a kolejny film “Złote guziki” zdobył Srebrnego Smoka na 60. Krakowskim Festiwalu Filmowym. “Mom's Hair” to jego film dyplomowy. Tworzy filmy dokumentalne, animacje, filmy krótkometrażowe, reklamy i teledyski.

zdjęcia
Alex Evstigneev, Liza Popova
scenariusz
Alex Evstigneev
muzyka
Iliya Nasirov
dźwięk
Michael Tyukalin
montaż
Sasha Gusarova
produkcja
Alex Kozmenko (VGIK)
Fotos
Kadr z filmu Złote guziki
Zwiastun