Krąg

Mongolia2020dokument52'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Dlaczego wśród mieszkańców dzisiejszej Mongolii jest tyle prób samobójczych? Powody mogą być rozmaite, lecz najczęściej popycha ich ku temu ubóstwo i brak perspektyw. Poprzez różne historie film przygląda się doświadczeniom i emocjom, jakie towarzyszyły tym desperackim gestom. Opowiadają o tym nie tylko sami bohaterowie, ale także obrazy – konkretne miejsca czy pejzaże. W wielu przypadkach nie da się już odwrócić tragicznego biegu wydarzeń. Zarówno dla tych, którzy wyszli z tych prób cało, jak i dla pozostających w żałobie rodzin życie musi się toczyć dalej.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Nomin Lkhagvasuren

Pochodzi z Mongolii. Pracowała jako dziennikarka dla lokalnych i międzynarodowych serwisów informacyjnych. Współpracowała z organizacjami praw człowieka i uczyła dziennikarstwa. Służyła ONZ i jej agendom jako konsultant ds. Komunikacji. Jest również badaczką, tłumaczką i konsultantką scenariuszy przy wielu międzynarodowych projektach filmowych. „Krąg” to jej debiut dokumentalny, który został nagrodzony na festiwalu IDFA.

zdjęcia
Batbileg Zoljargal, Turmanlai Manaljav
scenariusz
Nomin Lkhagvasuren
muzyka
Shinetsog Geni Dorjnyam, Batkhuu Gankhuu
montaż
Ikhbayar Urchuud
produkcja
Nomin Lkhagvasuren (BAL Films)
Fotos
Kadr z filmu Krąg
Zwiastun