Tato ich zastrzelił

Szwecja2020dokument59'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Ta historia wstrząsnęła mieszkańcami Szwecji: 14 lat temu w miasteczku Rödeby ojciec nastoletniego Mattisa zabił jego prześladowcę, a drugiego chłopca ciężko ranił. Jak uczestnicy i świadkowie tych wydarzeń radzą sobie dzisiaj z traumą? Połączenie intymnych rozmów, zapisów archiwalnych i rekonstrukcji wydarzeń przynosi bardziej pogłębiony obraz tego miejsca – terroryzowanego przez młodzieżowy gang, który ma problem z innością. Niezależnie od przebiegu postępowania w sądzie film pokazuje trudny proces leczenia wewnętrznych ran. Bo jedno tutaj jest pewne: niezależnie od wyroku przegrali wszyscy.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Per Anders Rudelius

Urodził się w 1968 roku w Karlstad, w Szwecji. O 1995 roku zajmuje się reżyserią i produkcją filmów dokumentalnych. Brał udział w wielu międzynarodowych i szwedzkich projektach dokumentalnych. Współpracował przy chińskich i włoskich serialach dokumentalnych. W swoich dokumentach skupia się na silnych jednostkach, które walczą o swoje prawa.

zdjęcia
Per Anders Rudelius
scenariusz
Per Anders Rudelius, Erik Wall Bafving
muzyka
Clara Rudelius
dźwięk
Martin Hennel
montaż
Erik Wall Bafving
produkcja
Per Anders Rudelius (Kultfilm AB)
Fotos
Kadr z filmu Tato ich zastrzelił