Niebieski kod milczenia

Norwegia2020dokument75'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Nadużycia amerykańskiej policji mają długą tradycję. Nowojorski detektyw Bob Leuci był tym, który w latach 70. zajął się infiltracją swoich kolegów po fachu, najgłębiej uwikłanych w przestępczy proceder. Ale zdemaskowanie korupcji na wielką skalę przyniosło mu łatkę zdrajcy. Kim był naprawdę? Z sensacyjnym nerwem, obyczajowymi smaczkami i odniesieniami filmowymi dokument tworzy niejednoznaczny portret człowieka, który po latach decyduje się opowiedzieć o swoim podwójnym życiu i niepisanym kodeksie stróżów prawa.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Magnus Skatvold

Autor scenariuszy i reżyser ponad 150 reklam i filmów korporacyjnych. Zdobywał praktyczne i teoretyczne wykształcenie filmowe i dziennikarskie na uczelniach w Trondheim i Nowym Jorku. W 2006 roku założył firmę Spætt Film. W 2018 roku zadebiutował archiwalnym dokumentem „Miasto rodzinne”. W 2020 roku nakręcił także hybrydowy film dokumentalny „Życie według Havnesa”, który był filmowany i transmitowany na żywo. Obecnie pracuje nad dwoma filmami dokumentalnymi.

Gość Q&A, portret reżysera
Gregory Mallozzi

Niezależny filmowiec i pisarz. Pochodzi z USA. Studiował produkcję filmową na Brooklyn College w Nowym Jorku. Przez lata pracował przy kilku filmach i dokumentach, w tym przy wyróżnionym nagrodą Emmy serialu dokumentalnym HBO „The Jinx”. Obecnie pracuje nad filmem dokumentalnym o tajemniczym naukowcu Andriji Puharichu, który niedawno stał się sławny dzięki bestsellerowej książce „Zjawiska”. Mieszka w Nowym Jorku.

zdjęcia
Magnus Skatvold
muzyka
Kristoffer Lo
dźwięk
Jørgen Meyer
montaż
Svein Olav Sandem
produkcja
Håvard Wettland Gossé (Spætt Film AS), Alex Fraioli
Fotos
Kadr z filmu Niebieski kod milczenia
Zwiastun