Życie Ivanny

Rosja, Norwegia, Finlandia, Estonia2021dokument80'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Tytułowa bohaterka to istna siłaczka. Młoda matka pięciorga dzieci należy do wspólnoty nomadów z etnicznej grupy Nieńców, zamieszkujących odciętą od świata syberyjską tundrę. Nie mogąc liczyć na męża alkoholika, Ivanna równocześnie spełnia zwyczajowe role kobiece i męskie. Ale marzy o tym, by porzucić wreszcie koczownicze życie i surowe warunki. Przeprowadzka do miasta oznacza jednak nie tylko radykalną zmianę, lecz także pogwałcenie lokalnych tradycji. Kamera obserwuje bohaterkę w jej heroicznych wysiłkach, aby zapewnić sobie i dzieciom coś więcej niż tylko biologiczne przetrwanie.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Renato Borrayo Serrano

Reżyser, scenarzysta i producent. Urodził się w 1992 roku w Gwatemali. Od 2012 roku żyje i pracuje w Rosji. Jest absolwentem reżyserii Wszechrosyjskiego Państwowego Uniwersytetu Kinematografii im. S.A. Gierasimowa o specjalizacji film dokumentalny. Ukończył kurs Mariny Razbezhkiny i Mikhaila Ugarova w moskiewskiej Szkole Dokumentalnego Kina i Teatru. Od 2014 roku jego filmy były prezentowane na wielu międzynarodowych festiwalach. Jego „Film dla Carlosa” otrzymał honorową nagrodę jury na Dok Leipzig 2017. Jego najnowszy film “Życie Ivany” miał swoją premierę w głównym konkursie CPH DOX i Hotdocs.

zdjęcia
Renato Borrayo Serrano, Darya Sidorova
scenariusz
Renato Borrayo Serrano, Daria Sidorova
muzyka
Timo Steiner
dźwięk
Israel Bañuelos
montaż
Inge-Lise Langfeldt, Renato Borrayo Serrano
produkcja
Vlad Ketkovich (Ethnofund)
Fotos
Kadr z filmu Życie Ivanny