Ogniem pisane

Indie2021dokument93'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Wbrew stereotypom i przesądom, na przekór indyjskiemu systemowi kastowemu i kryzysowi dziennikarstwa grupa mieszkanek stanu Uttar Pradesh tworzy własną niezależną gazetę. Poznajemy ich osobiste historie, codzienną pracę w redakcji i w terenie, a także nowe wyzwania związane z digitalizacją medium. Nasilająca się w Indiach przemoc wobec kobiet i radykalizacja sceny politycznej sprawiają, że wydawanie pisma staje się coraz bardziej ryzykowne. Twórcy filmu towarzyszą swoim bohaterkom podczas tych zmagań. Pokazują, jak wiele dla nich znaczy odzyskiwanie własnego głosu.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Rintu Thomas

Niezależna reżyserka i producentka filmów dokumentalnych. Pochodzi z Indii. Jest współzałożycielką Black Ticket Films, wielokrotnie nagradzanej agencji kreatywnej z siedzibą w New Delhi. Jest stypendystką Sundance Institute w 2018 roku, Bertha Foundation i stypendystką Sundance Stories of Change w 2019 roku. Zdobywczyni wielu nagród, w tym Medalu Prezydenta w Indiach. W swoich filmach porusza tematy związane ze środowiskiem i zmianami klimatu, prawami kobiet i zdrowiem publicznym.

Gość Q&A, portret reżysera
Sushmit Ghosh

Reżyser, operator i producent. Pochodzi z Indii. W swojej pracy korzysta z nowych technologii i kreatywnych strategii, aby zwiększyć wpływ, jaki wywiera narracja w erze cyfrowej. Zdobywca Indyjskiej Narodowej Nagrody Filmowej. Realizowany przez 5 lat “Ogniem pisane” jest jego pierwszym pełnometrażowym filmem dokumentalnym. W wolnym czasie ucieka w góry i zwiedza Himalaje na swoim motocyklu.

zdjęcia
Sushmit Ghosh, Karan Thapliyal
muzyka
Tajdar Junaid
montaż
Sushmit Ghosh, Rintu Thomas
produkcja
Sushmit Ghosh, Rintu Thomas (Black Ticket Films)
Fotos
Kadr z filmu Ogniem pisane