Nature Is My Homeland

Polska2021dokument54'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Zaskakująco świeże spojrzenie na kwestie ekologii. Bohaterami filmu są ludzie na bardzo różnych poziomach związani z naturą – naukowcy, artyści, entuzjaści. Z zupełnie nowej perspektywy ukazują oni tematykę związków człowieka z naturą. Musimy nauczyć się żyć ze świadomością, że ludzie w nieodwracalny sposób zmienili świat, który dzielą z milionami innych gatunków. Które z nich najlepiej przystosowały się do życia w miastach? Dlaczego filmy przyrodnicze ukazują nieprawdziwy obraz przyrody? Czego możemy się nauczyć od roślin i zwierząt, które potrafią się przystosować do życia wśród śmieci?

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Marek Gajczak

Operator i reżyser. Urodził się w 1966 roku. Absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej na wydziale operatorskim. Ukończył również warsztaty operatorskie Masterclass for DOP w Budapeszcie. W 2006 roku zadebiutował jako reżyser i scenarzysta w pełnometrażowym filmie fabularnym „Pod powierzchnią”. Współpracował z Telewizją TVN i Telewizją Polską. Obecnie pracuje głównie jako autor zdjęć i reżyser filmów dokumentalnych, których zrealizował kilkadziesiąt.

zdjęcia
Marek Gajczak, Aleksandra Idzikowska, Marcin Zięba
scenariusz
Marek Gajczak
muzyka
Michał Korzeniowski
dźwięk
Damian Roman, Paweł Baran, Studio Nonagram
montaż
Aleksandra Idzikowska
produkcja
Aneta Zagórska (Krakow Film Klaster), Marta Bożyk (Akademia Sztuk Pięknych im.Jana Matejki w Krakowie), Marcin Lech (Krakow Film Klaster)
Fotos
Kadr z filmu Nature Is My Homeland