Dani Karavan. Bez taryfy ulgowej

Izrael, Polska2020dokument71'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Pełen ciętego humoru, a jednocześnie ciepły i wzruszający portret izraelskiego rzeźbiarza światowej sławy, znanego z monumentalnych realizacji w przestrzeniach publicznych. Mimo podeszłego wieku Dani Karavan tryska energią i obcesowo komentuje najrozmaitsze aspekty rzeczywistości – od niedbałości wykonawców jego prac po konflikt izraelsko-palestyński. Reżyser z wielką delikatnością odsłania przed widzem tę wielowymiarową postać, nie unikając trudnych tematów – jak choćby dyskusji związanych z niezrealizowanym ostatecznie projektem dla muzeum POLIN.

reżyseria
Barak Heymann

Reżyser i producent filmów dokumentalnych. Urodził się w 1976 roku na północy Izraela. Wraz z bratem Tomerem prowadzi niezależną wytwórnię filmową, Heymann Brothers Films, w której wyprodukowali ponad 30 filmów dokumentalnych w kraju i w koprodukcjach międzynarodowych. Ich filmy miały swoje premiery na wielu festiwalach na całym świecie, takich jak Berlinale, IDFA i Hot Docs, gdzie zdobyły prestiżowe nagrody. Barak uczy w kilku szkołach filmowych w Izraelu, a obecnie jest zaangażowany w szereg filmowych projektów. W realizowanych przez siebie filmach skupia się na skomplikowanej sytuacji politycznej w Izraelu, mniejszościach narodowych oraz prawach człowieka.

zdjęcia
Łukasz Konopa
muzyka
Alberto Shwartz
dźwięk
Aviv Aldema
montaż
Shira Hochman
produkcja
Barak Heymann (Heymann Brothers Films), Krzysztof Dzięciołowski (Vision House)
Fotos
Kadr z filmu Dani Karavan. Bez taryfy ulgowej
Zwiastun