Solar Voyage

Polska2021dokument18'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

„To jest film o Mirku Lechu, wizjonerze-wynalazcy, ekstremalnym podróżniku, asie odnawialnych źródeł energii”. Portret niebanalnego bohatera przybiera równie niebanalną formę: parodii dokumentalnego eseju z elementami życzliwego humoru. Z Pcimia do Słowacji, ze Słowacji do Grecji, a stamtąd wprost do Afryki – tutaj nie najmłodszy już mężczyzna pragnie znaleźć zatrudnienie w elektrowni słonecznej i… przyszłą żonę. Energia słoneczna i ciepła narracja stanowią nierozłączne elementy tego pełnego rozmachu studium postaci.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Adam Żądło

Urodził się w 1993 roku. Artysta audiowizualny, absolwent Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Specjalizuje się w animacji, grach komputerowych, fotografii i filmie. Wychował się na wsi, w swojej twórczości łączy doświadczenie z pracy na roli z wiedzą naukową i najnowszymi technologiami. Czynnie wspierał koła naukowe zajmujące się konstruowaniem cyborga i badaniem przestrzeni kosmicznej. Zwycięzca, finalista i uczestnik kilkudziesięciu międzynarodowych festiwali, konkursów i wystaw (m. in. Sony World Photography Awards, Smithsonian.com Photo Contest, ADOBE ADAA, Sitges IFF).

zdjęcia
Michał Sosna
scenariusz
Adam Żądło
animacja
Adam Żądło
bohaterowie
Jacek Łukaszewski, Krzysztof Piątkowski
dźwięk
Barbara Kapica, Piotr Madej
montaż
Adam Żądło
produkcja
Ewa Jastrzębska, Jerzy Kapuściński (Studio Munka - SFP)
Fotos
Kadr z filmu Solar Voyage
Zwiastun