Lykantropia

Polska1981animacja5'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Lykantropia to nocna przemiana człowieka w zwierzę podobne do wilka, które przed świtem powraca do ludzkich kształtów. Film o tym tytule to mroczna opowieść o fałszywych wilkach, a właściwie ludziach przebranych w wilcze skóry, którzy zostają – wcześniej czy później – zdemaskowani i pożarci. Człowiek człowiekowi wilkiem. Dumała nie kończył szkoły filmowej; jest absolwentem ASP, gdzie zrobił dyplom w pracowni konserwacji rzeźby kamiennej. Na uczelni zetknął się jednak z animacją na zajęciach profesora Daniela Szczechury. I to ten znakomity artysta i pedagog, opiekun artystyczny Lykantropii, odkrył Dumałę dla filmu.

reżyseria
Piotr Dumała

Piotr Dumała – reżyser filmów animowanych i fabularnych, grafik. Urodził się w 1956 roku. Jego filmy, m.in. Łagodna (1985), Wolność nogi (1988), Franz Kafka (1991), Zbrodnia i kara (2000) zdobyły ponad 70 nagród na międzynarodowych festiwalach (m.in. w Krakowie, Zagrzebiu, Annecy). W 2009 roku wyreżyserował swój fabularny debiut Las. Wykłada w PWSFTViT w Łodzi, Konstfack College w Eksjö oraz Harvard University w Cambridge. .

zdjęcia
Stanisław Kucner
scenariusz
Piotr Dumała
animacja
Piotr Dumała
muzyka
Aleksander Korecki, Andrzej Przybielski
dźwięk
Mieczysław Janik
montaż
Henryka Sitek
produkcja
(Studio Małych Form Filmowych Se-Ma-For)
Fotos
Kadr z filmu Lykantropia