Czarny Kapturek

Polska1983animacja5'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Pełna suspensu oraz czarnego humoru, utrzymana w purnonsensowej poetyce krwawa wariacja na temat popularnej bajki o Czerwonym Kapturku. Tytułowy bohater nie jest tym razem tak grzeczny jak w znanej bajce, a poza tym ma wilczy apetyt… Film otrzymał nagrodę w Warnie (1983) i wyróżnienie w Huesca (1984). Ten film rozpoczyna drugi (obok realizowanych w technice płytek gipsowych animacji takich jak „Łagodna”, „Ściany”, „Franz Kafka” czy „Zbrodnia i kara”) nurt w twórczości artysty. To zabawne opowiastki doprawione szczyptą surrealizmu i rysowane niedbałą kreską. Należą do nich „Nerwowe życie kosmosu”, „Nerwowe życie” i „Dr Charakter przedstawia”.

reżyseria
Piotr Dumała

Piotr Dumała – reżyser filmów animowanych i fabularnych, grafik. Urodził się w 1956 roku. Jego filmy, m.in. Łagodna (1985), Wolność nogi (1988), Franz Kafka (1991), Zbrodnia i kara (2000) zdobyły ponad 70 nagród na międzynarodowych festiwalach (m.in. w Krakowie, Zagrzebiu, Annecy). W 2009 roku wyreżyserował swój fabularny debiut Las. Wykłada w PWSFTViT w Łodzi, Konstfack College w Eksjö oraz Harvard University w Cambridge. .

zdjęcia
Grzegorz Świetlikowski
scenariusz
Piotr Dumała
animacja
Piotr Dumała
muzyka
Janusz Hajdun
dźwięk
Mieczysław Janik
montaż
Henryka Sitek
produkcja
(Studio Małych Form Filmowych Se-Ma-For)
Fotos
Kadr z filmu Czarny Kapturek