Latające włosy

Polska1984animacja8'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 137

Pełna subtelnej poezji impresja o spacerze dwojga zakochanych. Idą objęci, wolnym krokiem, a niebo gwiaździste nad nimi. Nagle nieoczekiwanie zrywa się gwałtowna burza, z trzaskiem łamią się konary drzew, a na zakochanych spada deszcz srebrzystych igieł, wplatających się we włosy… A wszystko to w takt muzyki Krzysztofa Knittla, wyróżnionej na festiwalu Animafilm w Zamościu (1987). Warstwę plastyczną autorstwa Piotra Dumały nagrodzono trzy lata wcześniej w Krakowie (1984), a cały film na Lubuskim Lecie Filmowym w Łagowie (1986). W tym filmie artysta po raz pierwszy zastosował swoją autorską technikę płytek gipsowych.

reżyseria
Piotr Dumała

Piotr Dumała – reżyser filmów animowanych i fabularnych, grafik. Urodził się w 1956 roku. Jego filmy, m.in. Łagodna (1985), Wolność nogi (1988), Franz Kafka (1991), Zbrodnia i kara (2000) zdobyły ponad 70 nagród na międzynarodowych festiwalach (m.in. w Krakowie, Zagrzebiu, Annecy). W 2009 roku wyreżyserował swój fabularny debiut Las. Wykłada w PWSFTViT w Łodzi, Konstfack College w Eksjö oraz Harvard University w Cambridge. .

zdjęcia
Andrzej Teodorczyk, Jadwiga Zauder
scenariusz
Piotr Dumała
animacja
Piotr Dumała
muzyka
Krzysztof Knittel
dźwięk
Mieczysław Janik, Ewa Stańczuk, Ewa Głodek, Wiesław Nowak
montaż
Henryka Sitek
produkcja
(Studio Małych Form Filmowych Se-Ma-For)
Fotos
Kadr z filmu Latające włosy