Nerwowe życie kosmosu

Polska1986animacja4'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Kamera animatora wnikliwie penetrująca kosmos zatrzymuje się na jednej z planet. Żyją tam dziwne ludziki. Przypominają postacie ze znanych bajek, ale są to tylko powierzchowne skojarzenia. W ich zachowaniu jest wiele przebiegłości, złośliwości i wzajemnej wrogości, a także spora doza okrucieństwa. W równie błyskotliwych opowiastkach z obu części Nerwowego życia (1993 i 1994) Dumała kieruje swoje przenikliwe spojrzenie, któremu towarzyszy czarny, purnonsensowy humor, na otaczającą nas „ziemską” rzeczywistość, coraz bardziej wrogą i niezrozumiałą.

reżyseria
Piotr Dumała

Piotr Dumała – reżyser filmów animowanych i fabularnych, grafik. Urodził się w 1956 roku. Jego filmy, m.in. Łagodna (1985), Wolność nogi (1988), Franz Kafka (1991), Zbrodnia i kara (2000) zdobyły ponad 70 nagród na międzynarodowych festiwalach (m.in. w Krakowie, Zagrzebiu, Annecy). W 2009 roku wyreżyserował swój fabularny debiut Las. Wykłada w PWSFTViT w Łodzi, Konstfack College w Eksjö oraz Harvard University w Cambridge. .

zdjęcia
Andrzej Teodorczyk
scenariusz
Piotr Dumała
animacja
Piotr Dumała
muzyka
Janusz Hajdun
dźwięk
Mieczysław Janik
montaż
Henryka Sitek
produkcja
(Studio Małych Form Filmowych Se-Ma-For)
Fotos
Kadr z filmu Nerwowe życie kosmosu