Las

Polska2009fabuła76'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Debiut fabularny Dumały. Ta opowieść o szukaniu wzajemnego porozumienia, przełamywaniu barier, zaufaniu, uczuciu, potrzebie bliskości – imponuje kontemplacyjną narracją, dbałością kompozycyjną, prowadzeniem opowieści głównie poprzez obraz. Słowa padają oszczędnie, dopełniając treści zawarte głównie w obrazie. Oto schorowany ojciec (Stanisław Brudny) i syn, który się nim opiekuje (Mariusz Bonaszewski). Oglądamy codzienne zabiegi pielęgnacyjne, z trudem jedzone posiłki, strzępki rozmów. I montowane równolegle sekwencje wspólnej wędrówki przez las. To kino szczególnej wrażliwości – plastycznej i po prostu ludzkiej.

reżyseria
Piotr Dumała

Piotr Dumała – reżyser filmów animowanych i fabularnych, grafik. Urodził się w 1956 roku. Jego filmy, m.in. Łagodna (1985), Wolność nogi (1988), Franz Kafka (1991), Zbrodnia i kara (2000) zdobyły ponad 70 nagród na międzynarodowych festiwalach (m.in. w Krakowie, Zagrzebiu, Annecy). W 2009 roku wyreżyserował swój fabularny debiut Las. Wykłada w PWSFTViT w Łodzi, Konstfack College w Eksjö oraz Harvard University w Cambridge. .

zdjęcia
Adam Sikora, Jan Ptasiński
scenariusz
Piotr Dumała
animacja
Piotr Dumała
obsada
Stanisław Brudny, Mariusz Bonaszewski
muzyka
Paweł Szymański
dźwięk
Jacek Hamela
montaż
Katarzyna Maciejko-Kowalczyk, Beata Liszewska
produkcja
Krzysztof Kopczyński (Eureka Media)
Fotos
Kadr z filmu Las