Dr Charakter przedstawia

Polska2010animacja8'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Pełen absurdalnego humoru pastisz telewizyjnych programów w rodzaju popularnego przed wielu laty „Tele-Echa”. Jego gospodyni, Irena Dziedzic, w tym pierwszym w dziejach Telewizji Polskiej talk-show w ciągu ćwierćwiecza przeprowadziła około 12 500 rozmów z ciekawymi ludźmi. W tytułowego bohatera, gospodarza popularnego programu telewizyjnego, wcielił się (oczywiście na ścieżce dźwiękowej) doktor Jerzy Płażewski, znany krytyk i historyk kina, a odwiedzają go tak interesujący goście, jak człowiek w pastylce, mysz, która połknęła węża, czy wynalazca maszynki do golenia na sprężone powietrze.

reżyseria
Piotr Dumała

Piotr Dumała – reżyser filmów animowanych i fabularnych, grafik. Urodził się w 1956 roku. Jego filmy, m.in. Łagodna (1985), Wolność nogi (1988), Franz Kafka (1991), Zbrodnia i kara (2000) zdobyły ponad 70 nagród na międzynarodowych festiwalach (m.in. w Krakowie, Zagrzebiu, Annecy). W 2009 roku wyreżyserował swój fabularny debiut Las. Wykłada w PWSFTViT w Łodzi, Konstfack College w Eksjö oraz Harvard University w Cambridge. .

zdjęcia
Robert Rząca
scenariusz
Piotr Dumała
animacja
Piotr Dumała
obsada
Jerzy Płażewski, Jan Kobuszewski, Michał Tarkowski, Elżbieta Futera-Jędrzejewska
muzyka
Wojciech Lemański
produkcja
Marek Serafiński (Serafiński Studio)
Fotos
Kadr z filmu Dr Charakter przedstawia