Furia

Polska2021dokument85'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Ola marzy o karierze zawodowej fighterki. Chciałaby się w końcu wyrwać z prowincjonalnego blokowiska, zostawić za sobą osiedlowe patologie i rozpocząć życie na własny rachunek. Na treningach daje z siebie wszystko i jej marzenie zaczyna się powoli materializować. Ale piętrzą się też przeszkody: wraz ze stawką walk rośnie stres, mnożą się kontuzje i konflikty. Żeby osiągnąć sukces, dziewczyna musi w zasadzie wyrzec się prywatnego życia, choć jednocześnie rozpaczliwie szuka bliskości i uczucia. Jak wiele będzie w stanie poświęcić, by zdobyć upragniony mistrzowski pas?

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Krzysztof Kasior

Reżyser filmów dokumentalnych i etiud filmowych, seriali, fotograf. Urodził się w 1980 roku. Ukończył reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego na Uniwersytecie Śląskim oraz Program Dok Pro w Szkole Wajdy. Autor m.in. krótkometrażowego filmu fabularnego „Idziemy na wojnę” (2012) i „Czwarty człowiek” (2010), nagrodzonego w Santiago de Compostella na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych.

zdjęcia
Mateusz Golis, Krzysztof Kasior
scenariusz
Krzysztof Kasior
muzyka
Marzena Majcher
dźwięk
Franciszek Kozłowski
montaż
Filip Drzewiecki
produkcja
Adam Ślesicki (Fundacja im. Władysława Ślesickiego)
Fotos
Kadr z filmu Furia