Polański, Horowitz. Hometown

Polska, Francja, USA2021dokument75'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Po kilkudziesięciu latach wreszcie udało im się spotkać w rodzinnym mieście. Dwóch artystów, fotografik Ryszard Horowitz i reżyser Roman Polański, wędruje po Krakowie śladami swoich wojennych doświadczeń. Przemierzają uliczki Kazimierza i dawnego getta, zaglądają do mieszkań, w których spędzili chłopięce lata, wspominają tych, których już nie ma – ale także tych, dzięki którym przeżyli Zagładę. Film jest barwną opowieścią o dzieciństwie, przyjaźni, wspólnym żydowskim losie i przede wszystkim o miejscu, które (mimo upływu czasu i wielu zmian) nadal pozostaje domem.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Mateusz Kudła

Autor filmów dokumentalnych i reporter telewizyjny. Z telewizją TVN związany od 2010 roku. Za osiągnięcia dziennikarskie został nagrodzony w 2016 r. przez krakowski oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP, a w 2017 r. nominowany do nagrody im. Bolesława Prusa. Za film dokumentalny „Ludzie z Klisz” nagrodzony m.in. Złotym Delfinem na Festiwalu Telewizyjnym w Cannes i Gold Plaque na Festiwalu Telewizyjnym w Chicago, a za film „Depozytariusz” nagrodzony za montaż na festiwalu w Southampton i dwukrotnie wyróżniony na Best Shorts.

Gość Q&A, portret reżysera
Anna Kokoszka-Romer

Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Zarządzania Kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim, w swojej pracy magisterskiej pt. „Czarny i biały mit ikony popkultury” skoncentrowała się na prezentacji wizerunku Romana Polańskiego przez media. Związana z mediami od 2008 roku. Autorka artykułów w prasie i internecie. Od pięciu lat pracuje w stacji telewizyjnej, obecnie związana jest z głównym wydaniem programu informacyjnego. Doświadczenie zdobywała także w agencji kreatywnej i przy organizacji imprez masowych.

zdjęcia
Łukasz Herod, Yori Fabian, Grzegorz Głupczyk, Krzysztof Sowiźrał
scenariusz
Anna Kokoszka-Romer, Mateusz Kudła
bohaterowie
Roman Polański, Ryszard Horowitz, Bronisława Horowitz-Karakulska
muzyka
Jerzy Petersburski, Leopold Rosner, Herman Rosner, Krzysztof Komeda, Leszek Możdżer
dźwięk
Krzysztof Bąk, Piotr Fede
montaż
Mateusz Kudła, Anna Kokoszka-Romer
produkcja
Anna Kokoszka-Romer, Mateusz Kudła (KRK FILM sp. z o.o.)
Fotos
Kadr z filmu Polański, Horowitz. Hometown