Niezwyciężona

Polska, Szwajcaria2021dokument83'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Dynamiczna, pełna emocji opowieść o walce, pasji i poświęceniu. Twórcy filmu przez cztery lata towarzyszyli z kamerą Joannie Jędrzejczyk – wielokrotnej mistrzyni UFC, która na kilka lat zdominowała świat kobiecego MMA. By pozostać na szczycie, polska zawodniczka stale musi się konfrontować z kolejnymi przeciwniczkami i własnym ciałem, wciąż na nowo zmuszanym do nadludzkiego wysiłku. „Niezwyciężona” ujawnia kulisy walk współczesnych gladiatorów, bez ogródek pokazuje krew, pot, łzy i przytłaczającą samotność, którymi okupiona jest droga do sportowego sukcesu na światową skalę.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Tom Koliński

Reżyser i montażysta. Urodził się w 1975 roku w Warszawie, dorastał w Zurychu w Szwajcarii. Po studiach polityczno-filozoficznych na Uniwersytecie w Zurychu ukończył Los Angeles Film School na wydziale reżyserii i montażu. Współpracuje z wytwórnią artystyczną tallyHo! Jego filmy opowiadane są w nowoczesny, pomysłowy i wrażliwy sposób. „Niezwyciężona” to jego pierwszy pełnometrażowy dokument, zrealizowany w koprodukcji z HBO.

zdjęcia
Monika Woźniak
scenariusz
Tom Koliński
muzyka
Jacek Lachowicz
montaż
Tom Koliński, Marcin Piątkowski, Monika Woźniak
produkcja
Łukasz Dzięcioł, Anna Nagler (Opus Film Sp. z o.o.), Izabela Łopuch (HBO Polska)
Fotos
Kadr z filmu Niezwyciężona