Ballada o Green Bank

Wielka Brytania, Kolumbia, USA2020dokument53'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Niewielka miejscowość Green Bank w Wirginii Zachodniej stała się w latach 50. ubiegłego wieku domem jednego z największych radioteleskopów na świecie. Jest też mekką osób uważających się za nadwrażliwe na promieniowanie elektromagnetyczne – bo obszar wokół Green Bank to strefa absolutnej ciszy radiowej. Wysmakowany wizualnie dokument Federico Urdanety bada zagadkę współistnienia myśli naukowej i pseudonaukowej w jednym ludzkim umyśle. Analizuje sprzeczności małej ludzkiej istoty żyjącej pod wielką czaszą kosmosu.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Federico Urdaneta

Brytyjsko-kolumbijski filmowiec. Mieszkał i pracował w Nowym Jorku, Włoszech, Szwecji i Londynie. Po odbytej rezydencji artystycznej w Instytucie Fabrica we Włoszech, pracuje jako reżyser reklamowy i fabularny w Londynie. Jego krótkometrażowy dokument „Hunter” znalazł się w finale konkursu „Spotkania z Herzogiem”, a krótkometrażowe filmy fabularne były prezentowane na festiwalach na całym świecie.

zdjęcia
Federico Urdaneta
scenariusz
Federico Urdaneta
muzyka
Jeremy Deller, Jamie Wignall, Matt Barbieri, Silas Powell, JS Bach
montaż
Federico Urdaneta
produkcja
Denise Moreno (Mal de Ojo)
Fotos
Kadr z filmu Ballada o Green Bank
Zwiastun