Tam, gdzie wraca człowiek

Norwegia2019dokument71'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Prawie osiemdziesięcioletni Steinar mieszka samotnie w najbardziej wysuniętym na północ miejscu w Europie – w lodowej krainie tuż przy granicy Norwegii z Rosją. Jego jedynym towarzyszem jest pies, a namiastką kontaktu ze światem zewnętrznym okazjonalne telefony od rodziny. Aby przetrwać, mężczyzna musi się żywić tym, co sam upoluje, uzbiera i przyrządzi; samodzielnie wykonuje też wszystkie prace dookoła domu. To właśnie tutaj Steinar odnalazł spokój i wolność, ale jednocześnie musi się nieustannie mierzyć z wrogimi w tym rejonie świata siłami natury.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Egil Håskjold-Larsen

Reżyser i operator filmowy. Urodził się w 1984 roku w Norwegii. Ukończył studia fotograficzne na Anadolu University i reżyserię na Uniwersytecie Volda. Od kilku lat pracuje jako operator filmów dokumentalnych i fabularnych. Jako reżyser zadebiutował filmem “69 minut z 86 dni”, który przyniósł mu liczne nagrody krajowe i międzynarodowe na festiwalach takich jak Hot Docs, Sheffield Doc Fest, Copenhagen Docs.

zdjęcia
Egil Håskjold-Larsen
scenariusz
Egil Håskjold-Larsen
muzyka
Christian Wallumrød
montaż
Mik Stampe
produkcja
Racha Helen Larsen (Yellow Log)
Fotos
Kadr z filmu Tam, gdzie wraca człowiek
Zwiastun