Ziemia

Polska2021dokument75'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Zilustrowana pięknymi zdjęciami opowieść o współczesnej wsi i jej nietypowych mieszkańcach, których dzieli spora różnica wieku, a łączy silne przywiązanie do ludowej kultury. „Ziemia” to soczysty dokument, a jego rytm wyznaczają przyroda i regularnie zmieniające się krajobrazy. Jego twórcy potrafią dostrzec piękno nieoczywistych aspektów wiejskiego życia, nie boją się mocnych montażowych zestawień. Równie ważna jak obraz jest w tym filmie muzyka, towarzysząca bohaterom podczas kluczowych wydarzeń w życiu i pomagająca uporać się z towarzyszącymi im emocjami.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Zuzanna Solakiewicz

Reżyserka i scenarzystka. Ukończyła Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2005-2009 przebywała w Izraelu, gdzie w 2008 roku studiowała w Sam Spiegel Film and TV School w Jerozolimie. Edukację kontynuowała na stażu w PWSFTiTv w Łodzi. Uczestniczka warsztatów filmowych: Berlinale Talent Campus, Studio Nowe Horyzonty, Atelier Scenariuszowe EAVE, Jerusalem Film Lab, ScripTeast. W 2019 roku ukończyła kurs fabularny „Studio Prób” w Szkole Wajdy. Jej film "15 stron świata" (2014) został nagrodzony na prestiżowym festiwalu w Locarno.

zdjęcia
Zvika Portnoy
scenariusz
Zuzanna Solakiewicz
dźwięk
Marcin Lenarczyk
montaż
Zuzanna Solakiewicz
produkcja
Anna Gawlita (Kijora Film)
Fotos
Kadr z filmu Ziemia