Wyspa Buromskiego

Rosja2020dokument78'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Tytułowa wyspa znajduje się u wybrzeży Antarktydy. To skuta lodem mroźna ziemia, o której słyszeli nieliczni. Od lat eksplorują ją polarnicy, którzy poświęcili dla niej relacje z bliskimi, a nawet życie, często nie zyskując przy tym należytego uznania. To właśnie oni lub ich krewni dzielą się z nami opowieściami z czasów pobytu na końcu świata. Ich niezwykłym relacjom towarzyszą archiwalne zdjęcia i nagrania. Pobyt na wyspie był dla badaczy niezapomnianym przeżyciem, które pozostawiło w nich żywe wspomnienia po dziś dzień.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Olga Stefanova

Reżyserka. Urodziła się w 1981 roku w Rosji. Studiowała dziennikarstwo na Moskiewskim Uniwersytecie Państwowym, a następnie reżyserię filmową na Państwowym Uniwersytecie Kinematografii (VGIK). Jej filmy były pokazywane na IDFA, Stalker, Docpoint i innych festiwalach filmowych. Członkini wielu wypraw w głąb Arktyki i Antarktydy. 2010 rok spędziła na biegunie południowym i realizowała tam dokument „Zimowanie”. Jej najnowszy film “Wyspa Buromskiego” jest poświęcony pionierom badań polarnych.

zdjęcia
Olga Stefanova, Andrey Kuznecov
scenariusz
Olga Stefanova
muzyka
Oleg Troyanovskiy
montaż
Olga Stefanova
produkcja
Alexander Zhukov, (LEX FILM)
Fotos
Kadr z filmu Wyspa Buromskiego
Zwiastun