Żółwik

USA2020dokument12'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Snowy to domowe zwierzątko i niezbyt ruchliwy członek rodziny. Snowy mieszka w zakamarkach piwnicy, prowadzi samotniczy tryb życia. Snowy to żółw. Czy Snowy może być szczęśliwy? Wiele mniej lub bardziej bliskich żółwikowi osób wypowiada się na temat jego kondycji. Dokument Kaitlyn Schwalje oraz Aleksa Wolfa Lewisa stanowi humorystyczną wariację na temat filmu biograficznego, a jednocześnie próbę podmiotowego postrzegania zwierzęcia oraz jego potrzeb – nawet jeśli wymaga to zbierania dla niego tłustych dżdżownic w ziemi.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Kaitlyn Schwalje

Dziennikarka naukowa i reżyserka filmów dokumentalnych. Studiowała fizykę na Carnegie Mellon University i ukończyła studia podyplomowe w Copenhagen Institute of Interaction Design. Pracowała w Walt Disney Company. Jej historie o jej ojcu z obsesją na punkcie katastrofy, tsunami i wiewiórek miejskich pojawiają się w “CBC”, “Atlas Obscura”, “WNYC”, “99% Invisible”, “Nat Geo” i innych. Jej najnowszy film “Snowy” był prezentowany na festiwalu w Sundance.

Gość Q&A, portret reżysera
Alex Wolf Lewis

Reżyser i operator. Mieszka w Nowym Jorku i Portland w stanie Maine. Jako operator podróżował po świecie kręcąc zdjęcia dla Anthony'ego Bourdaina: Parts Unknown, Vice, Netflix, HBO, CNN, PBS, A&E, Discovery, Well Groomed (H) i inne. Jako reżyser zrealizował “Single Room Occupancy” i “Hildegarde’s Piano”. Jego najnowszy film “Snowy” był prezentowany na festiwalu w Sundance.

zdjęcia
Alex Wolf Lewis
scenariusz
Kaitlyn Schwalje
montaż
Alexander Heringer, Katharina Stroh
produkcja
Rebecca Stern, Justin Levy
Fotos
Kadr z filmu Żółwik