Praca tymczasowa

Portugalia, Wielka Brytania2020fabuła9'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Przed zrobieniem zakupów Anna wyprowadza psa na poranny spacer. W supermarkecie kobieta próbuje znaleźć najbardziej przystępne cenowo artykuły i rezygnuje z drobnych przyjemności. Gdy zbliża się do kasy, nagle otrzymuje telefon z pracy; okazuje się, że straciła swoją zmianę. Film portretuje trudną sytuację pracowników tymczasowych z perspektywy młodej kobiety, która bezsilnie patrzy na to, jak jej życie w jednej chwili się rozpada. Film otrzymał nominację do EFA na festiwalu w Wenecji.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Laura Carreira

Urodziła się w 1994 roku w Portugalii. Ukończyła studia z komunikacji audiowizualnej na António Arroio School of Arts w Lizbonie oraz reżyserię w Edinburgh College of Art na Uniwersytecie w Edynburgu. Została wybrana do BellRock Writing Residency 2019 i wzięła udział w warsztatach reżyserskich BellRock 2019 prowadzonych przez Gyulę Gazdaga. Jej film “Praca tymczasowa” miał swoją premierę na 77. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie zdobył nominację do EFA 2020.

zdjęcia
Karl Kürten
scenariusz
Laura Carreira
obsada
Anna Russell-Martin
muzyka
Laura Carreira
dźwięk
John Cobban
montaż
Florian Nonnenmacher
produkcja
Maeve Mcmahon, Mhairi Valentine (MTP)
Fotos
Kadr z filmu Praca tymczasowa