Czerwona obręcz

Finlandia2021dokument88'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Dezinformacja, obojętność, a przede wszystkim niewyobrażalne cierpienie – tego wszystkiego doświadczył reżyser filmu, odkąd zachorował na boreliozę. Razem z nim wkraczamy w świat jednej z najbardziej podstępnych chorób naszych czasów. Odwiedzając różne kraje w poszukiwaniu skutecznego lekarstwa i odpowiedzi na nurtujące go pytania, Joonas Berghäll spotyka ludzi, którzy mierzą się z tym samym problemem. W trakcie prywatnego dochodzenia ujawniają się także kontrowersje i mity narosłe wokół „choroby z Lyme” oraz żerujące na nich globalne interesy.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Joonas Berghall

Reżyser, scenarzysta, producent. Urodził się w 1977 roku w Kemi w Finlandii. Studiował produkcję filmową w Wyższej Szkole Sztuki i Mediów w Tampere. Reżyserią filmową zajmuje się od 1998 roku. Wyreżyserowane przez niego filmy, m.in. „Najszczęśliwszy facet na świecie” (2019), „Mother’s Wish” (2015), „Para do życia” (2010) odniosły międzynarodowe sukcesy. „Para do życia” była nominowana do Europejskiej Narody Filmowej w 2010 roku. Obecnie Berghall pracuje w swojej własnej firmie produkcyjnej Oktober.

zdjęcia
Lars Skree, Pini Hellstedt, Jani Kumpulainen, Tuomo Hutri, Marita Hallfors, Anssi Leino
scenariusz
Joonas Berghall, Satu Majava
muzyka
Kristian Eidnes Andersen
montaż
Nils Moström, Timo Peltola
produkcja
Satu Majava, Joonas Berghall (Oktober)
Fotos
Kadr z filmu Czerwona obręcz
Zwiastun