Długa droga do domu

USA2021dokument86'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Autor filmu odwiedza w Michigan swoją mormońską rodzinę trzy lata po wielkiej tragedii: umarła jego siostrzenica. O zaniedbania, które mogły spowodować śmierć, zostali oskarżeni matka dziecka i jej partner. Ale jest też ukryty cel tego powrotu – Angelo chciałby się dowiedzieć, jak najbliżsi rozumieją jego transpłciową tożsamość. Tymczasem dom oparty na bardzo tradycyjnych wartościach skrywa wiele mrocznych sekretów, takich jak uzależnienie od narkotyków i przemoc. Czy kamera spełni rolę rodzinnego psychoterapeuty? Film otrzymał Wyróżnienie jury na 61. KFF: "Wielowarstwowy, nowatorski film o rodzinnych tajemnicach i odkrywaniu historii. Stawiając czoła złożoności swoich doświadczeń, autor osiąga katharsis."

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Angelo Madsen Minax

Artysta interdyscyplinarny, reżyser i producent. Urodził się w 1983 roku w USA. Studiował sztukę w School of the Art Institute w Chicago i na Northwestern University. Jego projekty były pokazywane w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Chicago, Anthology Film Archives, European Media Art Festival, Berlinale, Ann Arbor i innych ważnych instytucjach kulturalnych i festiwalach filmów LGBT. Wśród projektów Madsena znajdują się krótkie i długie filmy eksperymentalne, narracyjne, dokumentalne, muzyczne i eseje podejmujące tematy queer i trans. Madsen jest obecnie adiunktem na medioznawstwie na University of Vermont.

scenariusz
Angelo Madsen Minax
muzyka
Julien Baker
montaż
Angelo Madsen Minax
produkcja
Felix Endara, Angelo Madsen Minax (Hard Flow)
Fotos
Kadr z filmu Długa droga do domu