Straceńcy

Finlandia2020dokument99'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

[18+] Ten film to narkotyczny trip, zagadka kryminalna, a chwilami także zapis pornograficzny. Twórcy ruszają tropem dwóch swoich kumpli, którzy zaginęli podczas wspólnego wypadu do Tajlandii i Kambodży. Miała to być ekstremalna chłopacka przygoda, ochoczo utrwalana smartfonami. Tymczasem próba wyjaśnienia zagadki coraz bardziej przypomina wkraczanie w otchłań, niczym w głośnym filmie Gaspara Noégo. Warto dodać, że Joonas Neuvonen jest tu równocześnie i twórcą, i tworzywem, testującym na własnym ciele to wszystko, co zgubiło jego współtowarzyszy.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Joonas Neuvonen

Urodził się w 1979 roku w Finlandii. Studiował sztukę i film w San Francisco City College oraz w Azjatyckiej Akademii Filmu i Telewizji w New Delhi. W 2010 roku zrealizował swój debiut dokumentalny “Reindeerspotting - Escape from Santaland”, opowieść o narkomanach w północnej Finlandii i ich pierwszej podróży po Europie.

Gość Q&A, portret reżysera
Sadri Cetinkaya

Reżyser i montażysta. Urodził się w 1979 roku Finlandii. Współpracował przy filmach “Reindeerspotting - Escape from Santaland” Joonasa Neuvonena i “Mr. Governor” Månsa Månssona. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Aalto w Finlandii.

zdjęcia
Joonas Neuvonen, Arttu Nieminen, Arsen Sarkisiants, Sadri Cetinkaya
scenariusz
Joonas Neuvonen, Sadri Cetinkaya, Venla Varha
obsada
Pekka Strang
muzyka
Ilmari Jyskä
dźwięk
Arttu Hokkanen
montaż
Sadri Cetinkaya, Venla Varha
produkcja
Miia Haavisto (Tekele Productions)
Fotos
Kadr z filmu Straceńcy