Johanna Langefeld. Historia znikania

Polska2020dokument53'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Była SS-Oberaufseherin, czyli starszą nadzorczynią w hitlerowskich obozach koncentracyjnych. Zaraz po wojnie uniknęła sprawiedliwości – udało jej się zbiec z więzienia w Krakowie. Film bada najbardziej tajemniczy wątek tej ucieczki: jak to się stało, że grupa polskich więźniarek obozu w Ravensbrück pomogła byłej esesmance? Dlaczego zdecydowały się wziąć tę ryzykowną sprawę w swoje ręce? Oglądamy pasjonujące śledztwo historyczne, z którego wyłania się bardzo nietypowy portret obozowej strażniczki i opowieść o jej dalszych losach.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Władysław Jurków

Reżyser, dziennikarz, autor filmów dokumentalnych i programów telewizyjnych. Współpracuje z TVP, HBO, WDR. Członek polskich misji archeologicznych do Egiptu i Sudanu. Zrealizował filmy “Afrykański sen” (2008) oraz ”Tajemnice Doliny Nilu” (2008).

Gość Q&A, portret reżysera
Gerburg Rohde-Dahl

Reżyserka, scenarzystka i producentka. W latach 1972-1997 zrealizowała około 30 pełnometrażowych filmów dla dzieci, program Rappelkiste dla telewizji ZDF oraz inne seriale. Jest autorką filmów dokumentalnych i fabularnych, m.in. “Rozległe pole” (2008), “Bettkantengeschichten” (1983) i “Achterbahn” (1992). Jest właścicielką niemieckiego studia produkcyjnego Rohde Dahl Filmproduktion.

zdjęcia
Kacper Czubak, Ralf Klingelhöfer
scenariusz
Władysław Jurków, Gerburg Rohde-Dahl
muzyka
Dariusz Kaliński
dźwięk
Jakub Lenarczyk
montaż
Marek Domowicz
produkcja
Jan Kaczmarski, Władysław Jurków (Arkadia Film Sp. z o.o.)
Fotos
Kadr z filmu Johanna Langefeld. Historia znikania
Zwiastun