Krafftówna w krainie czarów

Polska2021dokument83'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

„Zawsze była we mnie ciekawość, żeby zajrzeć dalej” – wyznaje jedna z najwspanialszych polskich aktorek. Wraz z Barbarą Krafftówną odwiedzamy jej magiczną krainę. Zamieszkują ją duchy przeszłości, Starsi Panowie, lecz nade wszystko niezapomniane kreacje teatralne, serialowe i filmowe. Swoim charakterystycznym głosem bohaterka snuje intymną gawędę, w której bogate doświadczenia kobiety i artystki spotykają się z wiecznie żywą wyobraźnią małej dziewczynki, a jej własne słowa przenikają się z fragmentami ról.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Maciej Kowalewski

Urodził się w 1969 roku. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Jest też reżyserem i autorem wielokrotnie nagradzanych i wyróżnianych sztuk teatralnych, m. in. "Ballady o Zakaczawiu", "Obywatela M", "Poczekalni", "Bajki o sercu ze strychu".

Gość Q&A, portret reżysera
Piotr Konstantinow

Urodził się 1981 roku. Ukończył Instytut Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego. Po studiach całą zawodową karierę związał z telewizją (TVN, TV4, Polsat, TVP), w której przeszedł kolejne szczeble od redaktora, scenarzysty m.in. talk show-y, komercyjne produkcje serialowe. Wymyślił formaty seriali telewizyjnych dla czołowych stacji telewizyjnych. Pracował jako szef zespołu scenarzystów, odpowiadając jednocześnie za preprodukcję formatowanie seriali. Jest współautorem i pomysłodawcą głośnego i nagradzanego filmu dokumentalnego HBO Polska, „Śląski interes”.

zdjęcia
Bartosz Piotrowski, Marcin Krawczyk
scenariusz
Remigiusz Grzela
muzyka
Aleksander Krzyżanowski, Bartosz Dziedzic
montaż
Maciej Oślak, Krzysztof Ligocki
produkcja
Maciej Kowalewski, Piotr Konstantinow (CUCKOOEGG PRODUCTIONS)
Fotos
Kadr z filmu Krafftówna w krainie czarów
Zwiastun