Kto się boi Alice Miller?

Szwajcaria2020dokument101'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Poruszający dramat psychologiczny, a może trzymający w napięciu dokument śledczy? Film Daniela Howalda łączy w sobie jedno i drugie. To poruszająca historia syna, który po śmierci matki postanawia odkryć prawdę o swoich rodzicach. Jako dziecko Martin był bity przez ojca, a jego rodzicielka, choć została znaną psychoanalityczką, nie okazywała mu matczynych uczuć. Bohater, aby zrozumieć zachowania swoich bliskich, będzie musiał skonfrontować się z ich burzliwą wojenną przeszłością. W podróży w głąb wspomnień towarzyszyć mu będzie kuzynka mamy, Irena.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Daniel Howald

Scenarzysta i niezależny filmowiec. Urodził się w 1966 roku w Szwajcarii. Uzyskał dyplomy z filozofii, literatury i etnologii. Brał też udział w warsztatach filmowych we Francji, w Niemczech i w Szwajcarii. Zrealizował wiele programów, słuchowisk radiowych i filmów dokumentalnych. Członek zarządu Szwajcarskiego Stowarzyszenia Filmowców ARF / FDS oraz Suissimage. Członek Europejskiej Akademii Filmowej.

zdjęcia
Gabriel Sandru, Ramon Giger
scenariusz
Daniel Howald, Annina Butterworth
muzyka
Raphael Benjamin Meyer
montaż
Christof Schertenleib, Daniel Howald
produkcja
Frank Matter (Swissdok)
Fotos
Kadr z filmu Kto się boi Alice Miller?
Zwiastun