Ostatnia szansa

Polska2021dokument25'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Sara mówi, że anoreksja zabrała jej osiem lat życia, i zdaje sobie sprawę, że to już ostatni moment, kiedy może coś naprawdę zmienić. Taką szansą jest dla niej pobyt w zamkniętym ośrodku dla dziewcząt i kobiet z zaburzeniami odżywiania. Podczas gruntownej psychoterapii bohaterka próbuje przepracować swoje problemy i poprawić relacje z bliskimi. A przede wszystkim nabrać sił, aby żyć dalej i realizować swoje marzenia związane z prywatnym życiem. Film jest intymnym zapisem tego procesu.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Wiktoria Niewiadomska

Studentka trzeciego roku reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Do tej pory pracowała głównie jako reżyserka przy etiudach i projektach wychodzących z ramienia szkoły. Zawsze chciała żeby jej kino było “ważne”- starała się skupić na ludziach i ich problemach. Film traktuje jak spotkanie z nowym człowiekiem. Uwielbia każdą formę audiowizualną, która niesie za sobą coś co może skłonić widza do refleksji, emocji i zmian.

zdjęcia
Monika Rakowska
scenariusz
Wikoria Niewiadomska
bohaterowie
Sara Szymańska, Aleksandra Podorska, Grażyna Szymańska
dźwięk
Jakub Ochnio, Patryk Wielocha
montaż
Malwina Wodzicka
produkcja
Maciej Ślesicki (Warszawska Szkoła Filmowa)
Fotos
Kadr z filmu Ostatnia szansa