Włosy mamy

Rosja2021dokument8'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Lisa w dzieciństwie straciła włosy. Kiedy wszystkie metody leczenia dziewczynki zawodzą, jej matka postanawia tworzyć peruki dla córki ze swoich własnych włosów. Wkrótce jednak włosy podarowane przez matkę zaczynają coraz bardziej ciążyć... Animowany dokument jest poetycką rekonstrukcją przeszłości, w której Lisa musi się zmagać nie tylko z własną chorobą, ale także społecznym odrzuceniem. To też impresja na temat relacji dziewczyny z matką, w której granica między miłością a nadopiekuńczością bywa cienka jak włos.

reżyseria
Alexey Evstigneev

Urodził się w Rosji. Studiował film dokumentalny na Wszechrosyjskim Państwowym Uniwersytecie Kinematografii im. S.A. Gierasimowa (VGIK) pod kierunkiem Viktora Lisakovicha i Alexeya Geleyna. Jego film studencki “The Track” miał swoją premierę w Dok Leipzig w 2019 roku, a kolejny film “Złote guziki” zdobył Srebrnego Smoka na 60. Krakowskim Festiwalu Filmowym. “Mom's Hair” to jego film dyplomowy.

zdjęcia
Alexey Evstigneev
scenariusz
Asya Trush
animacja
Daria Dorofeeva, Alexey Evstigneev
muzyka
Mark Buloshnikov
montaż
Alexey Evstigneev
produkcja
Angelina Skitovich, Nickolay Romanyuk (AVVA-film)
Fotos
Kadr z filmu Włosy mamy