Białe święta

Kanada2021fabuła18'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

„I’m dreaming of a white Christmas / Just like the ones I used to know” – śpiewał przed laty Bing Crosby, który sprawił, że piosenka Irvinga Berlina z około 1940 roku stała się nieśmiertelna. U Annie St-Pierre wraca ona w tytule, w jednej ze scen, a także jako klucz do historii o patchworkowej rodzinie, dojrzewaniu i spóźnionym Świętym Mikołaju. Wigilia 1983 roku. Dzieci są dziećmi i nieprzeciętnie rozrabiają. Dorośli w świątecznym rozgardiaszu nie panują nad wszystkim. Pod domem czeka ojciec, którzy ma przejąć od swojej byłej żony opiekę nad maluchami. On sam. Oni wszyscy razem. Światełka, choinki. Dziwny ten wieczór. Taki jak kiedyś, a przecież tak bardzo inny.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Annie St-Pierre

Dokumentalistka i reżyserka. Studiowała film na Université du Quebec w Montrealu. Wyreżyserowała “Migration amoureuse”, koprodukcję francusko- belgijską, która zdobyła nagrodę Pierre Perrault za najlepszy dokument oraz “Fermières”, film fabularny prezentowany na zakończeniu festiwalu RIDM. Jej pierwszy krótkometrażowy film fabularny "让-马克-瓦雷" zdobył nagrodę za najlepszy scenariusz francuskojęzyczny na Regard Festival.

zdjęcia
Etienne Roussy
scenariusz
Annie St-Pierre
muzyka
Christophe Lamarche-Ledoux
montaż
Myriam Magassouba
produkcja
Fanny Drew, Sarah Mannering (Colonelle Films)
Fotos
Kadr z filmu Białe święta