Zza szyby

Kanada2020fabuła17'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Po seansie „Zza szyby” twoja wizyta u barbera już nigdy nie będzie wyglądać tak samo. Zastanowisz się trzy razy, zanim poruszysz jakikolwiek drażliwy temat, zwłaszcza natury kryminalnej. Bo z barberem nigdy nie wiadomo. Nie wiesz, co mu może chodzić po głowie, gdy tak całymi dniami obserwuje życie, które toczy się na ulicy – ani co zrobi, gdy dostrzeże cień zagrożenia. Krótki i intensywny thriller noir, który pod pewnymi względami przypomina „Dogville” Larsa von Triera, ale jednocześnie bardzo się od niego różni. Teatr, komiks, groteska, szalona, efektowna zabawa, w której raz wycelowany rewolwer na pewno w końcu wypali.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Alexis Chartrand

Fotograf, niezależny reżyser wideo i filmowy i grafik. W wieku 18 lat Alexis wyruszył w pięcioletnią podróż, której trasa przebiegała od półwyspu Jukon aż do Algarve w Portugalii. Uzbrojony w swoją Minoltę x-300, pracowicie rejestrował wizerunki osób, które spotkał i krajobrazów, które oglądał. Myśląc, że to śmieci, jego dziewczyna wyrzuciła torbę zawierającą około 140 rolek filmu ze wszystkimi zdjęciami z tej podróży. Obecnie Alexis pracuje w technice cyfrowej, a z dziewczyną się rozstał.

zdjęcia
Thierry Sirois
scenariusz
Alexis Chartrand
muzyka
Éric Shaw
montaż
Louis Chevalier-Dagenais, Alexis Chartrand
produkcja
Patrick Francke-Sirois (Productions Club Vidéo)
Fotos
Kadr z filmu Zza szyby