Brutal

Irlandia2020fabuła13'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Irlandia Północna po zakończeniu konfliktu. Grupy paramilitarne przekształciły się w gangi, które egzekwują własną uliczną sprawiedliwość. Ich decyzje są niepodważalne i nieodwołalne. Kiedy jednak wyrok śmierci pada na miejscowego psa, może się okazać, że tym razem bandyci próbują ugryźć więcej, niż są w stanie przeżuć. Przewrotne kino gangsterskie z dużą świadomością konwencji, poczuciem humoru i dystansem. „Wściekłe psy” Quentina Tarantino przy tej historii to jedynie niewinne dziecięce igraszki.

reżyseria
Declan Lawn

Reżyser, scenarzysta i producent. Urodził się w 1977 roku w Irlandii. Przez 10 lat pracował jako reporter śledczy w BBC Panorama. Jako scenarzysta interesuje się przenikaniem dramatu telewizyjnego z dziennikarstwem i przypatruje się, jak naprawdę działa współczesny świat.

Adam Patterson

Reżyser i fotograf. Pochodzi z Irlandii. Od wielu lat pracuje jako fotoreporter i produkuje filmy dokumentalne o bieżącej tematyce. Pracując nad nagradzanymi programami, takimi jak BBC's Panorama i Unreported World, specjalizuje się w problemach społecznych dotyczących młodzieży i jej miejsca w świecie.

zdjęcia
Narayan Van Maele
scenariusz
Declan Lawn and Adam Patterson
muzyka
Phil Kieran
montaż
Thomas Lindsay
produkcja
Louise Gallagher (Gallagher Films)
Fotos
Kadr z filmu Brutal
Zwiastun