Azbest

Hiszpania2020fabuła18'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Surrealistyczno-poetycka opowieść o parze, która na złomowisku znajduje okryty azbestem strój jeża. Niecodzienny kostium, trochę jakby z „Franka” Lenny’ego Abrahamsona, a może z „Donniego Darko” Richarda Kelly’ego, wprowadza do ich świata element zagadki. Prowokuje i… sam obserwuje – bohaterów i świat pogrążony w pandemicznej samotności. Nieoczywisty film, otwarty na interpretacje, z niepokojącym i fascynującym klimatem, z zaskakującymi konfrontacjami, prowadzony nie tylko przez enigmatyczną maskę, ale i muzykę Vivaldiego.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Javier Marco

Reżyser, producent i montażysta. Jego filmy zdobyły kilka nagród i były pokazywane na oficjalnych festiwalach, takich jak Clermont Ferrand, Palm Springs, Cleveland, FICG Guadalajara i Leeds. W jego filmografii znajdują się krótkometrażowe filmy, takie jak “Classmate” (2016), “El vestido” (2017), “Uno” (2018), “Muero por Volver” (2019), “A la cara” (2020), najlepszy film krótkometrażowy na Goya® Awards i nominowany do nagrody Forqué.

zdjęcia
León Velásquez
scenariusz
Belen Sanchez-Arevalo
muzyka
Christopher Slaski
montaż
Javier Marco
produkcja
Javier Marco Rico (Javier Marco Rico)
Fotos
Kadr z filmu Azbest
Zwiastun