Chodź tu

Belgia2020fabuła26'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Sam jest nieśmiałą i wrażliwą opiekunką w schronisku dla psów w Ostendzie. Woli trzymać się z boku i każdego dnia sumiennie wypełniać swoje obowiązki: sprzątanie, karmienie, spacery. Z nowymi właścicielami pracuje Koen, behawiorysta. Kiedy w ośrodku zjawia się znerwicowana właścicielka owczarka belgijskiego, Sam postanawia jej pomóc. Ujmujący ciepłem i sympatią wobec bohaterów film o zagubieniu, potrzebie bliskości, drugiej szansie i przełamywaniu własnych lęków, przede wszystkim zaś o wielkiej mocy więzi z czworonożnymi przyjaciółmi.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Marieke Elzerman

Urodziła się w 1996 roku w Amsterdamie. Ukończyła Królewską Akademię Sztuk Pięknych KASK w Gandawie. W maju 2018 roku wzięła udział w warsztacie „Filmowanie w Peru” z Wernerem Herzogiem. W tym samym roku odbyła również staż w Lizbonie u portugalskiego reżysera Salomé Lamasa. Jej film dyplomowy „Come here” (2020) był wyświetlany m.in. na Premiers Plans Festival d’Angers oraz na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Leuven, gdzie zdobył nagrodę jury.

zdjęcia
Frank Schulte
scenariusz
Marieke Elzerman
obsada
Loes Swaenepoel, Anna Franziska Jäger, Koen Van Daele
muzyka
Massimo Colombo
dźwięk
Zita Leemans
montaż
Marieke Elzerman
produkcja
Marrit Greidanus
Fotos
Kadr z filmu Chodź tu
Zwiastun