Georgia

Korea Południowa, USA2020fabuła30'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Kiedy policja odmawia śledztwa w sprawie samobójstwa młodej dziewczyny, ofiary zbiorowego gwałtu, zdesperowani rodzice postanawiają inaczej dochodzić sprawiedliwości. Pomimo braku środków przygotowują niecodzienny protest. „Georgia” to poruszające kino, które, wychodząc od autentycznego wydarzenia, stanowi oskarżenie właściwe epoce #MeToo, jest wyczulone na nierówności społeczne i mierzy się z zakłamaniem systemu i milczeniem grupy. Budzi skojarzenia z „Parasite” i „Trzema billboardami za Ebbing, Missouri”, ale ich w żaden sposób nie naśladuje. Produkcja otrzymała statuetkę dla najlepszego filmu krótkometrażowego na festiwalu w Busan.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Jayil Pak

Urodził się w Korei Południowej. Jako dziecko wyemigrował z rodzicami do Nowego Jorku. Po ukończeniu produkcji filmowej w Szkole Artystycznej Tisch Uniwersytetu Nowojorskiego pracował w branży filmowej jako reżyser filmów edukacyjnych, teledysków i reklam, zarówno w USA, jak i Korei Południowej. Jego najnowszy film “Georgia” (2020) otrzymał Sonje Award dla najlepszego filmu krótkometrażowego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Busan i był nominowany do nagrody Blue Dragon Award.

zdjęcia
Young-Chen Cho
scenariusz
Jayil Pak
obsada
Yang-Hee Lee, Chae-Kyung Lee, Kyu-Nam Kim, Seon-Woo Hong, Hyeon-Jin Kim, Kyung-Ho Yoon
muzyka
Erica Kim
dźwięk
Jeong-Won Yang
montaż
Hyung-Kyung Kim
produkcja
Boram Kang
Fotos
Kadr z filmu Georgia