Przypadek Jana Pampucha

Polska2020fabuła18'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Skromny sprzedawca zabawek Jan Pampuch nie może złamać „słowa tatusia” danego córce. Kłopot w tym, że jej rysunek niespodziewanie wywołuje zażartą wojnę światopoglądową i staje się numerem jeden doniesień medialnych i społecznościowych. Afera zatacza coraz szersze kręgi. Jan, zdezorientowany skalą sporu, musi zrobić wszystko, żeby go zażegnać. Gra toczy się bowiem o jego firmę i przyszłość całej rodziny; nie wolno także zapomnieć o obietnicy złożonej małej dziewczynce. „Przypadek Jana Pampucha” to komedia absurdu podszyta polityczną satyrą i przewrotny komentarz do naszej (nie tylko polskiej) „plemiennej” rzeczywistości. Może śmiech to najlepsza broń?

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Mikołaj Piszczan

Autor kilku filmów krótkometrażowych, reklam i kampanii społecznych. Absolwent organizacji produkcji filmowej na Wydziale Radia i Telewizji w Katowicach. Uczestnik kursu reżyserskiego w AMA Film School w Krakowie, aktualnie student reżyserii na PWSFTviT w Łodzi.

zdjęcia
Stefan Żółtowski
scenariusz
Mikołaj Piszczan
animacja
Jakub Siedlecki
obsada
Sebastian Stankiewicz, Radosław Osypiuk, Konrad Michalak, Paulina Nadel, Wojciech Bartoszek
muzyka
Przemysław Pilarczyk
dźwięk
Szymon Kucharski
montaż
Filip Wojciechowski
produkcja
Agata Golańska (Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi)
Fotos
Kadr z filmu Przypadek Jana Pampucha