Człowiek nie jest samotną wyspą

Norwegia2017fabuła28'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Carlos, Erffan i Amir spotykają się po dłuższej przerwie i spędzają wspólnie dzień nad rzeką. W sennej atmosferze popołudnia popijają piwo i pływają, wspominając dawne czasy, roztrząsając niedogodności życia na obczyźnie, kwestie tożsamości narodowej i rasizmu. Pod wieczór podchodzi do nich pijany obcy mężczyzna, który przedstawia się imieniem Jezus i przyłącza się do rozmowy. Szybko się okaże, że pozytywne przesłanie, z którym przychodzi, zostanie odczytane wbrew jego intencjom.

reżyseria
Ali Parandian

Reżyser, pedagog, producent muzyki i dźwięku. Urodził się w 1982 roku w Teheranie, w Iranie, a wychowywał w Norwegii. Studiował projektowanie dźwięku w Norweskiej Szkole Filmowej. Wykłada gościnnie na Kristiania College w Oslo. Zajmuje się projektowaniem dźwięku, instalacjami dźwiękowymi i komponowaniem muzyki do produkcji filmowych, teatralnych i tanecznych. Za swój pierwszy film krótkometrażowy “Człowiek nie jest samotną wyspą” otrzymał nagrodę Amanda dla najlepszego filmu krótkometrażowego 2018.

zdjęcia
Runar Sørheim
scenariusz
Ali Parandian
obsada
Arman Surizehi, Khalid Mahamoud, Bhkie Male, Elias Peña Corral
muzyka
Ali Parandian
montaż
Ali Parandian
produkcja
Ali Parandian (Anicca Pictures)
Fotos
Kadr z filmu Człowiek nie jest samotną wyspą