Psie pole

Polska2020animacja12'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Kiedy starsza kobieta niespodziewanie upada na podłogę, jej zwierzęta domowe pozostają zdane same na siebie. Dwa psy, kot i ptak muszą poradzić sobie same, co staje się coraz trudniejsze, gdy zaczyna im brakować pożywienia. Animowany, choć bardzo realistyczny obraz, w którym zwierzęcy instynkt zostaje skonfrontowany z przywiązaniem do człowieka. Czarne, nieuzupełnione kolorami kontury przypominają niedokończony szkic, tak jak życie bohaterki, które urywa się nagle gdzieś między wyjściem na spacer z psami a karmieniem kota.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Michalina Musialik

Animatorka, reżyserka filmów animowanych. Urodziła się w 1994 roku na Śląsku. Absolwentka Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi na kierunku film animowany i efekty specjalne. Współpracowała ze studiami filmów animowanych takich jak Yellow Tapir Films, Animapol, Fumi Studio czy Letko. Pracowała w Muzeum Kinematografii w Łodzi na stanowisku edukatora, prowadziła tam warsztaty z animacji dla dzieci oraz lekcje muzealne z zakresu historii filmu.

scenariusz
Michalina Musialik
animacja
Michalina Musialik
muzyka
Anna Lis, Mateusz Woś
dźwięk
Hubert Woźniakowski
montaż
Michalina Musialik
produkcja
Piotr Furmankiewicz, Mateusz Michalak (Fumi Studio)
Fotos
Kadr z filmu Psie pole