Komisja

Norwegia, Szwecja, Finlandia2016fabuła13'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Przedstawiciele Szwecji, Norwegii i Finlandii spotykają się w Laponii. Celem tej wizyty jest stworzenie ponadnarodowego dzieła sztuki celebrującego przyjaźń krajów nordyckich, które zostanie postawione w miejscu, gdzie zbiegają się granice tych trzech krajów. Kiedy jednak się okazuje, że zamiast planowanego pomnika ma zostać zrealizowany bardziej nowoczesny pomysł, delegaci będą zmuszeni do skonfrontowania swoich stereotypowych wyobrażeń na temat krajów sąsiedzkich. Czy porozumienie bez granic okaże się możliwe?

reżyseria
Gunhild Enger

Scenarzystka i reżyserka. Urodziła się w 1980 roku w Norwegii. Studiowała w Edinburgh College of Art, Lillehammer College i na Uniwersytecie w Gothenburgu. Jej film dyplomowy ,,Okazja” był nominowany do nagrody BAFTA. Film „Premature” zdobył międzynarodową nagrodę Grand Prix na Breif Encounter w Bristolu w 2012 roku, a „Passion” zdobył nagrodę za najlepszy międzynarodowy film krótkometrażowy na festiwalu Alcine w 2009 roku w Madrycie.

Jenni Toivoniemi

Scenarzystka i reżyserka. Urodziła się w 1978 roku w Finlandii. Jej pierwszy film „The Date” był pokazywany na wielu festiwalach, był nominowany do kilku nagród i zdobył nagrodę Jury Filmów Krótkometrażowych na Sundance oraz Crystal Bear, Special Mention in Generation 14plus, Berlinale (2013).

zdjęcia
Jarmo Kiuru, Annika Summerson
scenariusz
Gunhild Enger, Jenni Toivoniemi
obsada
Cecilia Milocco, Tapio Liinoja, Kristin Groven Holmboe, Martin Slaatto, Teemu Aromaa
muzyka
Edvard Grieg
dźwięk
Vesa Meriläinen, Rune Van Deurs
montaż
Trude Lirhus
produkcja
Isak Eydmundsson (Ape&Bjørn), Marie Kjellson (Kjellson & Wik)
Fotos
Kadr z filmu Komisja