Oderwanie

Polska2020animacja7'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Matka i trójka dzieci mieszkają w surowym betonowym budynku – bez okien, drzwi, mebli. Nadzy, pozbawieni jakichkolwiek charakterystycznych cech, żyją samotnie w miejscu odizolowanym od reszty świata. Jedynym pożywieniem dzieci jest mleko matki. Co się stanie, gdy go zabraknie? Czy drzewo figowe stanie się ich drzewem życia? Budząca lęk, surrealistyczna animacja odnosi się do biblijnego motywu raju i zakazanego owocu. Atmosferę strachu i niepewności podkręca tu niepokojąca muzyka, uzmysławiając, że nawet z pozoru błahe decyzje mogą mieć wpływ na całe życie.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Sylwia Zawiła

Urodziła się w 1995 roku w Wadowicach. W 2020 roku obroniła dyplom magisterski na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki w Pracowni Filmu Animowanego. Zajmuje się filmem animowanym, ilustracją oraz grafiką użytkową. W swoim nowym filmie “Oderwanie” opowiada o momencie przejścia od dzieciństwa do dorosłości i o opuszczaniu rodzinnego gniazda.

zdjęcia
Sylwia Zawiła
scenariusz
Sylwia Zawiła
animacja
Sylwia Zawiła
muzyka
Michal Papara
dźwięk
Jacek Feliks
montaż
Sylwia Zawiła
produkcja
Robert Sowa (Pracownia Filmu Animowanego Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie)
Fotos
Kadr z filmu Oderwanie
Zwiastun