Za późno

Polska2021animacja16'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Bohaterką animacji jest modelka, aktorka, gwiazda filmów Andy’ego Warhola oraz jego partnerka, Edie Sedgwick. Jednak to nie związek z amerykańskim artystą stał się główną osią filmu, a relacja kobiety z toksycznym ojcem. Trudne dzieciństwo położyło się cieniem na jej dorosłym, przesiąkniętym alkoholem i narkotykami życiu. Bohaterowie wyglądają jak papierowe figurki lub kukiełki z teatru cieni, a ich cechy charakteru uosabiają pojawiające się w filmie zwierzęta, co czyni historię niezwykle uniwersalną. Nie tylko w przypadku znanych postaci czasami jest już za późno, by odwrócić los.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Kinga Syrek

Urodziła się w 1995 roku w Krakowie. Obecnie doktorantka Szkoły Doktorskiej na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2019 roku otrzymała Diamentowy Grant MNiSW na badania pt. „Imersja w filmie animowanym. Wirtualna rzeczywistość jako nowe narzędzie w filmie animowanym, pozwalające widzowi na utożsamienie się z bohaterem scenariusza oraz odczucia emocji mu towarzyszących" oraz Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne. “Za późno” to jej debiut reżyserski.

zdjęcia
Kinga Syrek
scenariusz
Kinga Syrek
animacja
Kinga Syrek
muzyka
Robert Margouleff, Gio Bertuccelli, Aaron "Zeus" Zepeda, Stanisław Saługa, Kinga Syrek
dźwięk
Robert Margouleff, Gio Bertuccelli
montaż
Kinga Syrek
produkcja
(Akademia Sztuk Pięknych im.Jana Matejki w Krakowie)
Fotos
Kadr z filmu Za późno