Matka nic nie wiedziała

Norwegia2020animacja12'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Próbując odizolować się od rzeczywistości, wyczerpana dziewczynka ukrywa się w ogromnym opuszczonym silosie. Nie stara się z niego wyjść, bo nie ma na to siły. Nawet nie zwraca uwagi na drabinę, która stoi przy ścianie. Czy coś nada sens życiu dziecka? Silos w animacji jest metaforą dzieci pogrążonych w depresji. Same nie potrafią sobie pomóc, a rodzice nie zdają sobie sprawy z tego, co dzieje się w głowach ich pociech. Produkcja z poruszającą muzyką Zbigniewa Preisnera subtelnie, a jednocześnie bardzo sugestywnie pokazuje problemy, z którymi zmagają się najmłodsi.

reżyseria
Anita Killi

Urodziła się w 1968 roku w Norwegii. Studiowała ilustrację i projektowanie graficzne w Norweskim Narodowym Kolegium Sztuki i Projektowania, a następnie animację i film dokumentalny w Volda University College. W 1996 roku ukończyła Narodową Akademię Sztuk Pięknych w Oslo na kierunku animacja. Prowadzi własne studio animacji Trollfilm AS. Jej filmy “Sinna Mann” i “Tornehekken” były nagradzane na festiwalach filmowych.

zdjęcia
Morten Skallerud
scenariusz
Marianne Bundaard Nielsen, Anita Killi
animacja
Jens Jonathan Gulliksen
muzyka
Zbigniew Preisner
montaż
Simen Gengenbach
produkcja
Marita Mayer, Anita Killi (Trollfilm)
Fotos
Kadr z filmu Matka nic nie wiedziała