Wizyta

Polska2021animacja7'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Przerażona szympansica ucieka przy akompaniamencie ujadania psów, krzyków myśliwych i wystrzałów z broni. Gdy ogląda się za siebie, widzi płonący las tropikalny. Zmęczona, dociera wreszcie do opuszczonej kolonialnej willi. Wewnątrz czeka na nią coś zupełnie niespodziewanego… Trzymająca w napięciu animacja o wpływie człowieka na naturę pokazuje jednocześnie przenikanie się świata ludzi i zwierząt. Co różni te dwa światy? Kiedy jesteś jeszcze zwierzęciem? A kiedy stajesz się już człowiekiem?

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Mateusz Jarmulski

Reżyser i scenarzysta filmów animowanych, a także animator. Ukończył Łódzką Szkołę Filmową, gdzie studiował animację. Pracował w studiu Se-Ma-For, gdzie zajmował się efektami specjalnymi do filmu „Piotruś i Wilk” (Oscar 2008). Jego filmy były emitowane w telewizji oraz pokazywane i nagradzane na festiwalach m.in. w Stuttgarcie, Seulu czy Hiroszimie. Serial dla dzieci „Przytul mnie”, który wyreżyserował spotkał się z pozytywnym przyjęciem wśród publiczności telewizyjnej i festiwalowej. Jego poprzedni film krótkometrażowy "Łowy" trafił do selekcji ponad 40 festiwali na całym świecie.

scenariusz
Mateusz Jarmulski
animacja
Mateusz Jarmulski, Anna Chrzanowska
muzyka
Karolina Rec
montaż
Mateusz Jarmulski
produkcja
Piotr Szczepanowicz, Grzegorz Wacławek (Animoon sp. z o.o.)
Fotos
Kadr z filmu Wizyta