Matka

Indie2020animacja5'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Radosne sceny dziecięcych zabaw i tańca niespodziewanie zamieniają się w zapis traumatycznych wspomnień z przeszłości. Matka, która kiedyś została obrzezana, musi teraz wykonać ten sam zabieg swojej córce. Czy uda jej się przeciwstawić tradycji? Wykorzystująca stylistykę dziecięcych bajek animacja opowiada o problemie, który wciąż dotyka wiele dziewczynek na całym świecie, i podkreśla, jak trudno jest sprzeciwić się nie tylko rytuałom, ale także społeczności. Krąg życia w filmie zamienia się w krąg cierpienia, przekazywanego z pokolenia na pokolenie.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Subarna Das

Dorastała w Kalkucie i z zamiłowania do rysunku wzięła udział w multimedialnym kursie St. Xavier’s College w Kalkucie. Następnie ukończyła studia i dołączyła do wydziału animacji w szkole filmowej Satyajit Ray Film and Television Institute. “Matka” to jej pierwszy film animowany, który był prezentowany na festiwalu w Annecy.

zdjęcia
Subarna Das
scenariusz
Subarna Das
animacja
Subarna Das
muzyka
Sayantan Ghosh
dźwięk
Sethu Venugopalan
montaż
Kartikey Singh Kavia
produkcja
Subarna Das (Satyajit Ray Film & Television Institute)
Fotos
Kadr z filmu Matka