Zły nastrój

Włochy2020animacja12'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

Jej mama zarabia 5 euro za godzinę. Pracuje w jednym miejscu tak długo, jak długo żyje jej pracodawca. Potem znajduje następnego. Czasami się zdarza, że ktoś umiera na jej oczach, wtedy kobieta wpada w zły nastrój. Jej mama jest pomocą domową, opiekuje się starszymi osobami. Animacja o włoskim systemie opieki nad starszymi, a także o pracy i jej wpływie na rodzinę, przedstawiona z perspektywy dziecka. Fluorescencyjne kolory, tykający zegar i zapętlone sceny tworzą psychodeliczną opowieść o powtarzalności ludzkiego życia i śmierci.

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Loris Giuseppe Nese

Reżyser, scenarzysta, operator, animator. Pochodzi z Włoch. Jego pierwszy film krótkometrażowy „Te złe rzeczy” został nagrodzony na 75. Festiwalu Filmowym w Wenecji oraz w konkursie na Sundance Film Festival 2019. Jego krótkometrażowy film animowany "Zły nastrój” został nagrodzony na Dok Leipzig 2020 i Torino Film Festival. Obecnie pracuje nad swoim pierwszym filmem fabularnym.

zdjęcia
Loris Giuseppe Nese
scenariusz
Loris Giuseppe Nese
animacja
Loris Giuseppe Nese
muzyka
Davide Maresca
dźwięk
Davide Maresca
montaż
Chiara Marotta
produkcja
Chiara Marotta, Loris Giuseppe Nese (Lapazio Film)
Fotos
Kadr z filmu Zły nastrój