Ostatni matador

Finlandia2020animacja7'
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/nowa/public_html/https/wp-content/themes/kff3/template-parts/content/c-film-page.php on line 149

W Hiszpanii zakazano walk byków, a areny, na których niegdyś odbywały się korridy, zamieniono w supermarkety. Bezrobotnym toreadorom pozostało tylko pozowanie do zdjęć dla turystów. Bohaterowi animacji trafił się jednak niecodzienny klient – sam Władimir Putin. „Ostatni matador” to fińska animacja rozgrywająca się w Barcelonie. Głównym bohaterem filmu jest rosyjski prezydent w stroju hiszpańskiego pogromcy byków, a o jego życiu decyduje Minotaur wyrwany z mitologii greckiej. Bardziej szalonego scenariusza nie można sobie wyobrazić!

reżyseria
Gość Q&A, portret reżysera
Katariina Lillqvist

Reżyserka, scenarzystka i producentka. Urodziła się w Finlandii. Przez wiele lat mieszkała i pracowała w Pradze. Wyreżyserowała i napisała 17 animacji poklatkowych, z których 6 wyprodukowała. Jej animacje były prezentowane i nagradzane na wielu krajowych i międzynarodowych festiwalach. W swoich filmach często przygląda się światu wykorzystując surrealistyczny punkt widzenia. Obecnie pracuje w Sztokholmie i tworzy specjalne muzeum filmów poklatkowych w Helsinkach w Finlandii.

zdjęcia
Alan Soural
scenariusz
Katariina Lillqvist
muzyka
Alec Kopyt
dźwięk
Milos Sommer
montaż
Alan Soural
produkcja
Katariina Lillqvist (Film Cooperative Cagliostro)
Fotos
Kadr z filmu Ostatni matador